Deutsche Bank: Inwestorzy coraz częściej wybierają Bitcoin zamiast Gold to Hedge Dollar Risk, Inflacja

Strateg Deutsche Bank, Jim Reid, napisał podobno, że inwestorzy coraz częściej domagają się używania bitcoinu zamiast złota do zabezpieczania ryzyka dolarowego i inflacji. Jego badania zgadzają się z jednym z niedawno opublikowanych przez analityków JPMorgan, który pokazuje inwestorów instytucjonalnych przechodzących od złota do bitcoinu.

Inwestorzy zastępujący złoto Bitcoinem
W raporcie omawiającym wyniki kilku inwestycji poszczepiennych, strateg badawczy Deutsche Banku Jim Reid napisał, że „jedną z dziwnych rzeczy jest dramatyczna rozbieżność między złotem (-3,6%) i srebrem (-4,4%) z jednej strony a bitcoinem (+13,4%) z drugiej“, jak podaje publikacja Zerohedge. Reid opracował:

Wydaje się, że rośnie również popyt na bitcoin, gdzie złoto było używane do zabezpieczania ryzyka dolarowego, inflacji i innych rzeczy.

Reid zauważył, że „Bitcoin wzrósł o kolejne +3% z dnia na dzień i wydaje się tworzyć własny impet. W ciągu ostatnich sześciu tygodni wzrósł on o ponad 70%, ponieważ coraz więcej inwestorów zaczyna postrzegać go jako wiarygodny składnik aktywów, w który należy inwestować“. Reid napisał ostatnio w raporcie Deutsche Bank z listopada Konzept, że „W dłuższej perspektywie, cyfrowe waluty banku centralnego zastąpią gotówkę“.

Ostatnio analitycy JPMorgan wskazali również, że inwestorzy instytucjonalni przechodzą z funduszy wymiany złota (ETF) na Bitcoin poprzez Grayscale Bitcoin Trust (GBTC).

Kilku zarządzających funduszami hedgingowymi powiedziało również, że Bitcoin może pokonać złoto jako magazyn wartości, w tym sławni inwestorzy miliarderzy Stan Druckenmiller. Inny menadżer funduszu hedgingowego, Bill Miller, powiedział, że każdy duży bank w końcu będzie miał ekspozycję na bitcoin.

This entry was posted in Etherum. Bookmark the permalink.

Comments are closed.